24 maja 2018 r. odbyła się Gala Bulidera 2018, podczas której wręczono nagrody m.in. w Konkursie Buildera dla Młodych Inżynierów 2017. Zgłoszono do niego liczne prace, w tym z WIL PK i .. podsumowując, mamy bardzo zdolnych studentów!

Wyróżnienia specjalne firmy Blachy Pruszyński i AEC Design otrzymały dwie prace studentów z naszego Wydziału, odpowiednio projekt „Wielokondygnacyjny parking naziemny z częścią usługową” Macieja Topolskiego, Julii Mazur, Moniki Wiecha i Norberta Jamróz oraz projekt „Optymalizacja Stropu żelbetowego z wykorzystaniem technologii BIM” Weroniki Kutarby.

Do I edycji Konkursu Bulider For the Young Engineers 2017 można było zgłaszać prace w trzech kategoriach: kładka pieszo-rowerowa, Budynek mieszkalny - strop żelbetowy i miejski garaż naziemny.

Nasi zdolni studenci zdobyli:

- I miejsce w kategorii miejski garaż naziemny:  Michał Nikiel za projekt "Miejski Ogród”;

- II miejsce w kategorii miejski garaż naziemny: Maciej Topolski, Julia Mazur, Monika Wiecha i Norbert Jamróz za projekt „Wielokondygnacyjny parking naziemny z częścią usługową”;

- III miejsce w kategorii budynek mieszkalny-strop żelbetowy: Weronika Kutarba za projekt "Optymalizacja stropu żelbetowego z wykorzystaniem technologii BIM";

- Wyróżnienie w kategorii miejski garaż naziemny: Grzegorz Bielecki za projekt „Garaż wielokondygnacyjny z lokalami użyteczności publicznej”.

Studenci zostali docenieni za „interesujące odpowiedzi na inżynierskie wyzwania” – jak powiedział przedstawiciel firmy Blachy Pruszyński. Zaś organizatorzy rekomendując polskim pracodawcom laureatów, życzyli im nieustającego zapału wykonywania zawodu.

Na Gali nie zabrakło Dziekana Wydziału dr hab. inż. Andrzeja Szaraty, prof. PK, który dzięki sukcesom studentów wielokrotnie stawał na scenie.

My równie dumni, dołączamy się do gratulacji.