Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA zaprasza agendy rządowe i samorządy, uczelnie, dyplomantów, jednostki naukowo-badawcze i projektowe, stowarzyszenia oraz producentów i usługodawców rozwiązań ITS do udziału w XIII edycji konkursu LIDER ITS.

Patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Infrastruktury.

Karta zgłoszenia

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 30.06.2023 r.

Pogromcy Problemów poszukiwani! 1 marca 2023 r. ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji międzynarodowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona, organizowanego co roku przez Fundację Jamesa Dysona. To wyzwanie dla pomysłowych studentów oraz niedawnych absolwentów kierunków związanych z inżynierią i projektowaniem.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie rozwiązania konkretnego problemu za pomocą nauki. Młodzi inżynierowie mogą już teraz zgłaszać swoje projekty, również te stworzone dla dobra naszej planety. Punktem wyjścia może być coś irytującego, z czym borykamy się na co dzień lub też problem na skalę światową. Ważne jest to, by rozwiązanie problemu było skuteczne i dobrze przemyślane. W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 26 500 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie. Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 160 000 zł.

Do Konkursu Jamesa Dysona można zgłaszać się przez stronę internetową. Zgłoszenia trwają do 19 lipca 2023 r., dlatego warto zarejestrować się już teraz!

Od 2005 r. organizatorzy konkursu motywują przedsiębiorczych studentów i świeżych absolwentów studiów inżynierskich do rozwiązywania rozmaitych problemów o wymiarze globalnym, poczynając od kwestii środowiskowych, a kończąc na opiece zdrowotnej. Ubiegłoroczną edycję wygrał polski projekt SmartHEAL autorstwa studentów Politechniki Warszawskiej. Laureaci zaprojektowali proste w obsłudze, nieinwazyjne i tanie narzędzie diagnostyczne ran przewlekłych, umożliwiające natychmiastowe wykrycie zmian pH skorelowanych ze stanem zapalnym i tym samym dobranie właściwego leczenia, bez konieczności zdejmowania opatrunku.

Więcej informacji o Konkursie Nagroda Jamesa Dysona

Redakcja „Naszej Politechniki” nawiązała współpracę z  Teatrem KTO. Efektem tego teatr wszystkim studentom, nie tylko czytelnikom „Naszej Politechniki” i słuchaczom Radia „Nowinki”,  oferuje zakup biletów z 50-procentową zniżką.

Liczba promocyjnych biletów na dany spektakl jest ograniczona. Oferta będzie ważna do 30 czerwca 2023 r.


Bilety można nabyć w kasie Teatru KTO przy ulicy Zamoyskiego 50 w Krakowie (na hasło: politechnika).

Aktualny repertuar
W tym sezonie w programie oprócz cenionych i znanych spektakli Krzysztofa Niedźwieckiego, jak „Atrament dla leworęcznych”, „Stroiciel grzebieni” czy „Słoneczni chłopcy” (Neil Simon, reżyseria: Paweł Szumiec), są i nowe propozycje — „Byłam żoną Boba Marleya” (Małgorzata Jantos, reżyseria i dramaturgia: Paweł Szumiec) czy oparty na tekstach Bertolda Brechta spektakl Józefa Opalskiego „Uczycie nas, jak suknie się podnosi”.

strona www teatru print screen

Praktyka czyni mistrza.
Od 1 marca 2023 r. rusza Akademia Budimex! Zaplanuj swoje praktyki z pomocą nowej strony z programem praktyk w Budimex. Swoje umiejętności możesz szlifować na budowie ⯑️ albo w biurze ⯑
Zasady Akademii Budimex są bardzo przyjazne:
⯑ Cenimy Twoją pracę, więc za praktykę w Budimex dostajesz wynagrodzenie.
⯑ Rekrutacja do programu jest prowadzona przez cały rok, głównej pula miejsc zaplanowana jest w terminie od marca do września. Wtedy masz największą szansę załapać się na praktykę.
⯑ Czas trwania od 30 dni do 6 miesięcy.
⯑ Praktyki realizowane są na terenie całej Polski.
 
Wejdź na stronę Akademii i dowiedz się więcej:  www.akademiabudimex.pl/