Porozumienia

Na Wydziale Inżynierii Lądowej przykłada się dużą wagę do nawiązywania współpracy z firmami, które mogą zaoferować  studentom ciekawe doświadczenie w ramach praktyk studenckich.

Choć umowę z firmą Tyrens Polska Sp. z o.o. wydział podpisał parę miesięcy temu, dopiero w lutym 2024 r. udało się oficjalnie przekazać dokumenty i uszczegółowić zasady współpracy. W dniu 1. lutego odbyło się  spotkanie Dziekan WIL, prof. Lucyny Domagały, Prodziekan dr A. Faron z Dyrektorem Zarządzającym Marcinem Mendocha, z prężnie rozwijającego się oddziału na terenie Polski. Dyrektor M. Mendoch jest jednocześnie  absolwentem Wydziału IL.

Firma Tyréns ma swoją główną siedzibę w Szwecji, realizuje projekty w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, a aktualnie mocno kładzie nacisk na wejście na rynek polski.

Tyrens Polska poszukuje absolwentów do realizacji nowych inwestycji budowlanych, zarówno kierunku Budownictwo jak i Transport. Firma podkreśla, że najbardziej zainteresowani są osobami, które ukończyły II stopień studiów i posiadają tytuł magistra inżyniera, co daje pewność, że osoba współpracująca jest kompleksowo wykształcona.

fot. Jan. Zych

W dniu 23 stycznia 2024 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej PK, dzięki staraniom dr inż. Justyny Morman-Wątor z Katedry Geotechniki i Wytrzymałości Materiałów zostało podpisane bardzo korzystne dla studentów porozumienie z firmą TMSYS Sp. z o.o.

Współpraca w zakresie "studenckim" będzie obejmować głównie: 

  • współpracę w przygotowaniu programu szkoleń z pomocą programów Allplan i SCIA ENGINEER
  • wsparcie Kadry w przeprowadzaniu szkoleń dla studentów,
  • udostępnienie wszystkim chętnym studentom rocznej, bezpłatnej licencji studenckiej Allplan

W planach jest również przewidziany wydziałowy Konkurs z nagrodami na najlepiej wykonaną dokumentację w programie Allplan, proponowanie tematów studenckich prac dyplomowych. Firma będzie również wspierać Politechnikę, poprzez informowanie o ofertach praktyk i pracy w firmach swoich partnerów. Uwaga! Studentów zainteresowanych szkoleniami, prosimy o kontakt bezpośrednio z p. dr J. Morman-Wątor:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pozostałą część porozumienia to punkty dot. m.in. kursów, studiów podyplomowych dla pracowników firmy, wspólnych doktoratów wdrożeniowych; opracowywania ekspertyz na potrzeby firmy i wsparcia pracowników przedsiębiorstwa w aplikowaniu i realizacji projektów badawczych. Strony wspólnie planują organizować seminaria, konferencje.

W spotkaniu z Dziekan WIL PK, dr hab. inż. Lucyną Domagała, prof. PK udział wzięli: Michał Skwarczek – Product Managerem TMSYS sp. z o.o., Ewa Szafraniec, Monika Sobczyńska, dr inż. Justyna Morman-Wątor – Koordynator szkoleń i współpracy z Firmą TMSYS sp. z o.o.

 

Zdj. Jan Zych

 

 

 

 

 



W dniu 3 listopada 2023 r. Wydział Inżynierii Lądowej PK ponownie stał się stroną ważnej umowy.

Firma ERBUD International Sp. z .o. z siedzibą w Jasionce to kolejne przedsiębiorstwo, które podpisało porozumienie o współpracy w Wydziałem oraz zareagowało na losy studentów z Ukrainy – dla najlepszych fundując stypendia.

W gabinecie, w obecności JM Rektora prof. Andrzeja Szaraty spotkali się: prezes ERBUD International Sp. z o.o. Mirosław Młynarski, Renata Osypka, Edward Zięcina oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK.

Strony podpisując umowę zobowiązały się do stałej, swobodnej wymiany wiedzy i transferu doświadczeń w obszarze kształcenia, wymiany studenckiej i wspólnych przedsięwzięć naukowo-badawczych.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki współpracy.

fot. Jan Zych   

W dniu 12 września 2023 r.  JM Rektoa PK, prof. dr hab. inż. Andrzeja Szarata i reprezentująca Zarząd Dróg Miasta Krakowa Dyrektor mgr Magdalena Nowak - Obrzut, podpisali porozumienie dot. Wydziału Inżynierii Lądowej. Udział w spotkaniu brała również Dziekan Wydziału IL, dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK.

To ramowe sektorowe porozumienie edukacyjne o współpracy obejmuje regulacje dot. praktyk studenckich, wizyt zawodowych i wykładów dla studentów, wsparcia w tworzeniu prac dyplomowych oraz szkoleń dla pracowników Wydziału. Pracownicy Wydziału, specjaliści w zakresie infrastruktury drogowej, będą w zamian służyć pomocą w badaniach istotnych dla partnera, realizować ekspertyzy, brać udział w rozmaitych projektach ZDMK i współdziałać w organizacji konferencji.

Porozumienie jest kolejnym, zawartym z partnerem z otoczenia gospodarczego, które służyć ma rozwojowi Wydziału, a jego absolwentom ułatwić wejście na rynek pracy. Owocna współpraca powinna przynieść satysfakcję ze współpracy obu parterom.  

 

fot. Jan Zych

1.09.2023 r. Politechnika Krakowska i Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy podpisały porozumienie o współpracy. Będą wspólnie promować nowoczesne rozwiązania i wiedzę w zakresie drogownictwa, a także współdziałać w obszarze badań naukowych, dydaktyki i szkoleń branżowych.

Ze strony Politechniki Krakowskiej współpracę ze Stowarzyszeniem koordynować będzie Katedra Dróg, Kolei i Inżynierii Ruchu Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej z kierownikiem prof. PK Mariuszem Kieciem na czele.

Całość artykułu

 

 

Na zdjęciu od lewej Zbigniew Kotlarek, prezes zarządu Stowarzyszenia i Rektor PK prof. Andrzej Szarata