Politechnika Krakowska gościła rektorów 6 krakowskich uczelni w ramach audycji Radia Kraków pt. „Godziny rektorskie”. Przestrzenią, gdzie zgromadzili się rektorzy krakowskich szkół wyższych, była nowa placówka badawcza PK – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej. Uczestnicy audycji, której gospodarzem jest redaktor Jacek Bańka, tym razem skupili się na kwestiach związanych z przypadającymi na 7 kwietnia wyborami samorządowymi, a przede wszystkim zadaniami i inwestycjami, na które nowe władze samorządowe powinny zwrócić szczególną uwagę. – Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych nasze uczelnie będą traktowane jako partnerzy w rozmowach, że będziemy wciąż mogli doradzać, a nasze zdanie będzie brane pod uwagę – powiedział rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata.

Co miesiąc rektorzy krakowskich uczelni dyskutują na antenie Radia Kraków o problemach polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Audycje odbywają się często w murach szkół wyższych. Tym razem goście programu mogli zobaczyć nowe laboratorium Politechniki Krakowskiej, znajdujące się na kampusie w Czyżynach. Nowe centrum badawcze przygotowuje się do oficjalnego otwarcia 30 stycznia.

Cała audycja „Godziny rektorskie” dostępna jest na stronie internetowej Radia Kraków.