I ogólnopolska konferencja pod nazwą Krakowski Szczyt Transportowy organizowana przez Koło Naukowe Transportu TRANSIT na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń między naukowcami, praktykami i decydentami w dziedzinie transportu i logistyki. Odbyła się 21-23 marca 2024 r., na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 i zebrała ponad 100 uczestników (w tym cała klasa jednego z Techników)! Sala była pełna!

Pierwszego dnia miały prezentacje referatów i posterów studentów. Nagrodzeni to:
w kategorii artykuł naukowy:
I miejsce Katarzyna Belska
II miejsce Marta Broda
III miejsce Patryk Jurkowski
w kategorii poster:
I miejsce⯑Katarzyna Łangowska
II miejsce⯑Aleksandr Figielski i Patryk Jurkowski
III miejsce⯑Igor Pabisow
Wybrane artykuły naukowe zostaną opublikowane w renomowanym czasopiśmie "Transport Miejski i Regionalny" posiadającym swój numer ISSN.

Odbyły się również trzy prelekcje sponsorów, dwie z Kolei Małopolskich dotyczące rozwiązań proekologicznych i IT w przedsiębiorstwie oraz jedna z Zarządu Transportu Publicznego przeprowadzonej przez dyrektora Łukasza Franka.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez PKP Intercity (Zakład utrzymania i naprawy taboru), MPK S.A. w Krakowie (Zajezdnia Podgórze) oraz Philip Morris International (Zakład produkcyjny i Magazyn wysokiego składowania).

Patronem wydarzenia było Miasto Kraków.

Organizatorzy obiecują kolejne edycje. Czekamy z niecierpliwością i gratulujemy sukcesu.