Sukces studentów Koła Naukowego Konstrukcji Mostowych PK!

Aleksandra Błyszczuk, Anna Paliga i Piotr Baran, studenci koła naukowego mostowców, działającego przy Katedrze Konstrukcji Mostowych Metalowych i Drewnianych WIL PK, zajęli pierwsze miejsce w konkursie FoodBridge zorganizowany w ramach wydarzenia, które odbyło się w dniach 23-25 kwietnia 2024 r., infraDAYS 2024 Expo & Multi-Conference na kampusie Politechniki Krakowskiej.

Konkurs polegał na wykonaniu modelu mostu z makaronu spaghetti, który następnie poddany był próbie nośności na maszynie wytrzymałościowej. Most naszej drużyny o nazwie Al Dente przeniósł największą siłę (27 kg!) i uzyskał najwyższy stosunek nośności do masy własnej.

Druga z drużyn Koła Naukowego Konstrukcji Mostowych w składzie Magdalena Kula, Mateusz Matyja i Jan Skwarczek zajęli bardzo dobre szóste miejsce.

W Konkursie startowało 12 zespołów.

Gratulujemy!

fot: zwycięzcy