Konkursy i nagrody

BGK Nieruchomości S.A. ogłasza konkurs na modelowy dom jednorodzinny dla programu Mieszkanie Plus.

Głównym zadaniem w konkursie jest opracowanie koncepcji modelowego domu jednorodzinnego. Najlepsze rozwiązania zostaną zrealizowane w postaci domów prototypowych. Partnerem konkursu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przed uczestnikami konkursu postawiono zadanie zaprojektowania modelowego, przyjaznego do życia domu jednorodzinnego w czterech kategoriach: dom szeregowy, dom bliźniaczy, dom wolnostojący, dom wolnostojący w gminach wiejskich.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP ogłasza coroczny Konkurs na najlepsze prace dyplomowe I i II stopnia w dziedzinie transportu dla absolwentów wyższych uczelni Krakowa.

Do udziału w konkursie można zgłaszać prace, które zostały obronione w okresie od 01.01.2017 do 31.12.2017 i spełniają wymagania Regulaminu Konkursu. Wniosek wraz z egzemplarzem pracy dyplomowej oraz opinią promotora należy składać w Biurze Oddziału SITK RP w Krakowie ul. Siostrzana 11 (pn-pt) w godz. 8-16 do dnia 21 lutego 2018 roku.

Studentom przypominamy, ze można wygrać wycieczkę na budowę VINCI Construction w Azji, Europie lub Ameryce Łacińskiej. Wystarczy zebrać zespół i do 18 marca 2018 roku zgłosić rozwiązanie.

Pytanie brzmi: jak zaimplementować do budownictwa nowe technologie i narzędzia cyfrowe? Jak dostosować obiekt, by był odporniejszy na wyzwania klimatyczne? Co zrobić z infrastrukturą podziemną z pomocą nowych rozwiązań transportowych, gdy parkingi staną się już przestarzałe?

Więcej informacji o konkursie i nagrodach

Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji  RP ogłasza I edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie transportu intermodalnego pod nazwą „Transport intermodalny – integracja przewozów światowych”.  Konkurs ma na celu popularyzację transportu intermodalnego, jako jednego z priorytetów zrównoważonego rozwoju gospodarki narodowej.

W I edycji Konkursu mogą brać udział prace magisterskie poruszające m.in. zagadnienia organizacji i rozwoju przewozów intermodalnych w Polsce, Europie i na świecie, technologii przewozu i przeładunku, oraz spedycji intermodalnej. Można zgłaszać prace obronione nie wcześniej niż 1 stycznia 2016 r. Termin zgłoszeń upływa 22 lutego 2018 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz załączniki do pobrania znajdują się na stronie drugiej edycji Targów Transportu Intermodalnego InterModal 2018, których Konkurs jest częścią.  

Firma Pekabex od lat znana jest ze swojej działalności edukacyjnej i rozwojowej w dziedzinie prefabrykacji. W ciągu roku m.in. goszczą na swoich budowach oraz w czterech fabrykach grupy studentów i młodych profesjonalistów czy prowadzą programy staży i praktyk. Jednym z ważniejszych wydarzeń jest ogłoszenie kolejnej - w tym roku III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę Dyplomową Roku.

Zgodnie z harmonogramem formularze zgłoszeniowe można przesyłać do 30 czerwca 2018 r. a konspekty prac dyplomowych do 30 września 2018 r. – pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 listopada 2018 r.

 

Znalezione obrazy dla zapytania plakat pekabex