Konkursy i nagrody

W dniach 27-29.10.2021 r. na Politechnice Krakowskiej, odbędą się zawody w konkurencji budownictwo cyfrowe/BIM. Termin zgłoszeń upływa 22 września 2021 r. Osobą kontaktową jest dr inż. Jacek Magiera (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Konkurs jest dobrym impulsem dla inicjatyw edukacyjnych w zakresie nauczania BIM, a dla studentów wyzwaniem do rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji i stawiania wyzwań wymogom współczesnego rynku budowlanego. W ciągu dwóch dni zmagań zawodnicy powalczą o udział w międzynarodowym finale WorldSkills Shanghai 2022.

Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie wydarzenia.

 

 

 

Zapraszamy do udziału w VI edycji Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów 2021.Konkurs ma na celu wyróżnić osoby, które w przyszłości staną się liderami naszej branży, a także promować zawód Inżyniera Konsultanta jako bardzo różnorodną i atrakcyjną ścieżkę kariery. Udział w konkursie mogą wziąć aktywnie zawodowo osoby, które w 2021 roku nie mają ukończonego 40 roku życia.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody: 1 500 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 1 000 zł za zajęcie drugiego miejsca, 500 zł za zajęcie trzeciego miejsca.

Ponadto, zdobywcy wszystkich trzech nagrodzonych miejsc będą mogli opublikować swoje prace w formie artykułu na łamach biuletynu Konsultant oraz będą mieć zapewniony darmowy wstęp na najbliższą Ogólnopolską Konferencję SIDiR. Wszystkie trzy nagrodzone prace będą miały zagwarantowane miejsce wśród pięciu prac, które SIDiR ma prawo zgłosić do przyszłorocznej edycji międzynarodowego konkursu EFCA Future Leaders 2022.

Więcej szczegółów na stronie internetowej konkursu.

Ogłoszono wyniki Rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE, przygotowanego przez miesięcznik „Builder” na podstawie aktywności studentów oraz inicjatyw własnych poszczególnych wydziałów budownictwa w programie edukacyjnym „Builder for the Future”.

W tym roku udało nam zdobyć wyróżnienie w tym prestiżowym rankingu. Może poluzowanie obostrzeń epidemicznych w najbliższym czasie pozwoli na skorzystanie w większym zakresie z bogatego Programu Builder 4 the Future i do wykorzystania wielu jego inicjatyw, bo dają szansę studentom na zdobywanie i poszerzanie wiedzy praktycznej, specjalistycznej oraz kompetencji i umiejętności niezbędnych do pracy w zawodzie oraz w budowaniu kariery zawodowej.

A tutaj Bulider oddał głos naszemu Dziekanowi.