Konkursy i nagrody

Szczegółowe informacje na temat stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, a także aktywne wzory wniosków znajdują się odpowiednio na stronie MNiSW pod adresem:

Wnioski można składać w Dziekanacie WIL (pok. nr 225a) w nieprzekraczalnym terminie do 7 września 2017 r.

Informujemy, że 1 kwietnia 2017 r. rusza pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu Engineer Students Award 2017 dla studentów Politechnik, których kierunek studiów lub pasja odnoszą się do infrastruktury torowej.

Organizatorem konkursu jest TransComfort, Business Unit M&MR Trading Polska Sp. z o.o., współorganizatorem Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH. Konkurs polega na przedstawieniu autorskiego rozwiązania do jednego z pięciu zadań w terminie od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2017 r. Wręczenie nagród nastąpi na stoisku TransComfort podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2017. Do wygrania jest miesięczny staż u Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH oraz 3000 zł. TransComfort przyzna również dwa wyróżnienia po 1000 zł. Wśród Partnerów i Patronów Engineer Student Award 2017 znaleźli się m.in. Urząd Transportu Kolejowego, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz magazyn branżowy Rynek Kolejowy.
Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową konkursu oraz tematyczny FB.

Informujemy, że firma Muniak ogłosiła konkurs na pracę dyplomową obronioną w 2017 roku. Obowiązujące hasło to: "Zaprojektuj budynek z użyciem prefabrykatów betonowych i ścian osłonowych w szkielecie stalowym." Preferowane prace powinny zawierać rozwiązania w oparciu o prefabrykaty ścienne zespolone, stropy filigran i ściany osłonowe wentylowane o szkielecie stalowym z profili perforowanych. Termin nadsyłania prac konkursowych: 1 maja 2017 roku do dnia 10 września 2017 roku.

Osoby, które chciałyby otrzymać przykładowe rysunki, rozwiązania projektów proszone są o kontakt pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nagrody dla autorów najlepszych prac:
10 000 zł - I miejsce
5 000 zł - II miejsce
2 500zł - III miejsce
Autorom najlepszych prac zaoferujemy także możliwość atrakcyjnej pracy w międzynarodowej firmie z polskim kapitałem.

Regulamin konkursu i formularze są do pobrania na stronie internetowej konkursu.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w skrócie FNP działa od 1991 roku. Jest pozarządową, apolityczną instytucją typu non profit, która realizuje misję wspierania nauki. Jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki.

Oferta FNP