Informujemy, że ze względu na odbywające się spotkanie wyborcze, w dniu 19.03.2024 r. w godzinach 9.00-10.00 (przewiduję się, że tyle potrwa zebranie), cały Dziekanat Wydziału Inżynierii Lądowej będzie nieczynny.

Politechnika Krakowska i Polski Związek Narciarski rozpoczynają współpracę naukowo-techniczną.

List intencyjny o wspólnym prowadzeniu badań w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla sportów zimowych, w nowo otwartym Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej WIL PK,  podpisali 5 marca 2024 r. w Krakowie Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego i Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN oraz prorektor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. arch. Tomasz Kapecki, prof. PK.

Współpraca uczelni i PZN służyć będzie wsparciu szkolenia seniorskich i młodzieżowych reprezentacji Polski, na początek kadr skoczków narciarskich. Bazą do wspólnych działań będzie m.in. infrastruktura nowo otwartego Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej PK z unikatowymi narzędziami do badań z zakresu inżynierii wiatrowej.

Więcej na temat współpracy.

fot. Jan Zych, Od lewej: dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK; prorektor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. arch. Tomasz Kapecki, prof. PK; Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego i Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

Galeria zdjęć ze spotkania.

Prosimy Studentów Wydziału Inżynierii Lądowej PK o opinię w sprawie ewentualnego uruchomienia od roku akademickiego 2024/25 dodatkowej rekrutacji na studia niestacjonarne II stopnia od semestru letniego na kierunkach Budownictwo oraz Transport.

Odnośnik do ankiety

W dniu 12 marca 2024 r. w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Krakowskiej w sem. zimowym 23/24.

Gratulacje laureatom składał Rektor prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, Prorektor dr inż. Marek Bauer, a oklaskiwali koledzy i przedstawiciele Wydziałów oraz Samorządu Studentów i Doktorantów. Z wydziału Inżynierii Lądowej za wybitne osiągnięcia naukowe stypendium otrzymali:

Marcin Różycki:

za publikację naukową "Mechanical properties and water permeability of textile-reinforced concrete with lightweight aggregate" oraz zajęcie 1 miejsca w konkursie krajowym - referat "Właściwości mechaniczne i przepuszczalność dla wody betonu z proszków reaktywnych do budowy łodzi betonowej" ma IX Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kółó Naukowych

Antoni Krawiec:

za publikacje naukowe: "Thermoplastic road markings – Description and microplastic pollution estimate in Sweden";"Phantomatic Road Works in Poland: A View from a Dashboard Cam"

Adrian Piegza

za publikacje naukowe: "Thermoplastic road markings – Description and microplastic pollution estimate in Sweden";"Phantomatic Road Works in Poland: A View from a Dashboard Cam"

 

Laureatom udało się w sfotografować w wspólnie z władzami PK jak i dziekanem Wydziału, dr hab. inż. Lucyną Domagałą, prof. PK. Prorektor M.Bauer krótko referując cel WFS powiedział, że dla uczelni stypendia to nie koszt, ale inwestycja.  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszego, równie owocnego rozwoju naukowego i kolejnych sukcesów.

 

Fot. Jan Zych

2 marca 2024 r.  w budynku „Działownia” Politechniki Krakowskiej odbył się finał okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w tym roku odbywający się już po raz 37.

W zawodach uczestniczyło 99 uczniów z techników z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Honorowy patronat nad zawodami objął JM Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, a uczniów powitała i otworzyła zawody Prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr inż. Aleksandra Faron.

Najlepsi z uczniów pojadą na finał centralny Olimpiady, który w tym roku odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w Bydgoszczy.

Mamy nadzieję, że finaliści zostaną naszymi studentami.

W 2024 roku, 23 lutego lutego, odbył się finał 15tych zawodów o Puchar Rektora PK w narciarstwie i snowboardzie.

Z uwagi na pogodę nie była to łatwa impreza, jednak organizatorzy zrobili wszystko, aby odbyły się wszystkie wyjazdy. Zawodnicy ścigali się na stoku w Spytkowicach. Jeden wyjazd był na Mosorny Groń. Wydział Inżynierii Lądowej w tym roku reprezentowały głównie panie (w kolejności alfabetycznej): Lucyna Domagała, Izabela Hager, Magda Kijania-Kontak, Dorota Kram, Zuzanna Podgórna, Klaudia Śliwa-Wieczorek, Lidia Żakowska. Wśród reprezentantów byli też panowie: Paweł Gałek, Tomasz Kisielewicz, Jerzy Pamin, Piotr Śliwiński. Ostatecznie Wydział Inżynierii Lądowej w klasyfikacji generalnej tym razem zajął 3-cie miejsce.

Tradycją Pucharu Rektora PK, kiedy gospodarzem jest WIL, stał się poczęstunek (truskawki z szampanem ufundowane przez p. Mirosława Boryczko) i skromna pamiątka (w tym roku opaska na uszy). Dodatkowo w tym roku atrakcje zostały poszerzone o krakowskie obwarzanki dostarczone przez p. Izabelę Hager i mozaikowe kuleczki wykonane przez małą Lenkę i jej siostrę (Lena towarzyszyłam mamie, p. Magdzie Kijani-Kontak).

Organizator na zwieńczenie zawodów podarował każdemu uczestnikowi pamiątkową koszulkę z nadrukiem imion i nazwisk dotychczasowych uczestników 15tu edycji.