Z wielką dumą informujemy, że Profesor z Wydziału Inżynierii Lądowej został Doktorem Honoris Causa Politechniki Świętokrzyskiej. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w dniu 6 marca 2019 r. w Kielcach.

Cytując autorów wpisu na stronach Politechniki Świętokrzyskiej: "Tytuł i godność doktora honoris causa nadawany jest osobom wybitnym, które w szczególny sposób zasłużyły się uczelni i nauce. Osobom działającym na rzecz rozwoju kadry naukowej, łącząc poprzez swoją pracę i autorytet społeczność akademicką, by ta współtworzyła nowoczesne standardy dla przyszłych pokoleń....". Prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, od czasu swoich studiów był związany z Wydziałem IL na Politechnice Krakowskiej. Dziś to wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie inżynierii lądowej, w tym konstrukcji budowlanych i mostów, były Rektor PK, aktualnie Przewodniczący Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Wielki człowiek i wychowawca młodzieży.

Wydarzenie było transmitowane na żywo, zatem tych, którzy nie mieli okazji lub możliwości przybyć na uroczystość - zachęcamy do obejrzenia relacji.

Panie Profesorze - gratulacje! 

fot. ze zbiorów Politechniki Świętokrzyskiej

 

Informujemy, że rozpoczęła się rejestracja na ogólnopolski projekt CaseWeek, czyli największy cykl warsztatów inżynierskich w Polsce:

  • spotkania z przedstawicielami znanych firm,
  • wykorzystanie książkowej wiedzy w praktyce,
  • zmierzenie się z codziennymi zmaganiami w pracy zawodowej,
  • a co najważniejsze - wszystko bezpłatne i certyfikowane.

Sprawdźcie na stronie projektu.

A tutaj informacje IAESTE CaseWeek - Politechnika Krakowska

 

 

Projekt PIKAP prowadzony przez Biuro Karier PK pomaga lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy poprzez pogłębione doradztwo zawodowe, dostęp do testów kompetencyjnych, które są wykorzystywane podczas rekrutacji, sesje Assessment Center, coaching i spotkania z pracodawcami.

W ramach projektu organizowane są także branżowe targi pracy, które odbędą się 21.03. na Wydziale Mechanicznym oraz 10.04.2019 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej. Podczas targów studenci i studentki będą mieć okazję do bezpośrednich rozmów z pracodawcami, także w ramach preselekcji.

Wydarzenie na Facebooku

Link do testu