19 kwietnia 2024 r. Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej odwiedzili uczniowie z Technikum Budowlanego z Myślenic (z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja).

Początkowo uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, prowadzonych przez pracowników Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych: dr inż. Małgorzatę Lenart, dr inż. Macieja Urbana i dr inż. Teresę Zych. Uczniowie zdobywali tam wiedzę z technologii i właściwości materiałów budowlanych (betonu, kamienia, ceramiki).

Następnie nasi goście odwiedzili laboratoria innych Katedr w ramach "Dnia Otwartego Politechniki Krakowskiej", poznając zakres badań wykonywanych na Wydziale Inżynierii Lądowej, zarówno w ramach działalności dydaktycznej, jak i naukowej Wydziału.

To kolejne spotkanie z uczniami tej szkoły. Od kilku lat uczniowie z Myślenic przyjeżdżają regularnie do Krakowa na laboratoryjne zajęcia edukacyjne. Wszak szkolenie praktyczne jest bardzo ważną formą kształcenia, o czym mówią słowa Leonardo da Vinci: „Mądrość jest córką doświadczenia”.

Konferencja naukowo-techniczna Konstrukcje Sprężone jest organizowana w cyklu 3-letnim przez Katedrę Konstrukcji Żelbetowych i Sprężonych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Poprzednie jej edycje oznaczone latami 2012, 2015, 2018 i 2021 były serią bardzo udanych spotkań, bogatych w prezentowane dokonania, zagadnienia i problemy, a nader wszystko — tu w szczególności ostatnia edycja w maju 2022 roku — w bujną dyskusję nad przedstawianymi problemami.

Technologia sprężania konstrukcji nieprzerwanie jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zapewnienie bezpiecznej i długotrwałej pracy ustrojów o dużych rozpiętościach, skomplikowanej geometrii czy nietypowych schematach pracy, których tak wiele wznosi się w obecnych czasach. Stąd organizacja KS2024. Jej celem jest stworzenie pola dla wymiany informacji i prowadzenia dyskusji na temat najnowszych osiągnięć, wymagających rozwiązania kwestii, napotykanych problemów. W trakcie konferencji przedmiotem obrad będą kwestie zarówno teoretyczno-badawcze, jak i praktyczne.

Organizatorzy w ramach Konferencji organizują warsztaty "DOBRE PRAKTYKI W PROJEKTOWANIU KONSTRUKCJI SPRĘŻONYCH", które odbędą się dnia 15 maja 2024 roku.

 

Zapraszamy do udziału!

 

Zajęcia dla grupy pościgowej z matematyki z semestru 1-go dla studentów kierunku Budownictwo rozpoczynają się od 10 kwietnia br. ( środa ) sala 406 godzina 18.00 - 19.45.

Terminy  z przedmiotu  szkolenie świadomościowe dla studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia:

10 maja ( piątek )  

14:30-16:45 GS 01 – Budownictwo ( KBI + MBP )

17:00-19:15 GS 02 – Budownictwo ( TOB )

 

17 maja ( piątek )

14:30-16:45 GS 03 Budownictwo ( BHG + BIM + IDK )

17:00-19:15 GS 04 Transport

Odnośniki do szkoleń zostały wysłane przez Wirtulany Dziekanat.

 

Students of Civil Engineering second cycle,  1 year!
Awareness trainings in English in the summer semester 2023/2024 will be held online, on the following dates (one to choose from):
April 26, 2024 from 1:00 till 3:15 pm or May 9, 2024 from 3.00 till 5.15 pm.

You can check the meeting links in the Virtual Deans Office.

 

7 grudnia 2023 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przez Fundację Manuel António da Mota studentom kierunku Budownictwo i Transport.

Fundacja po raz drugi przyznała środki finansowe studentom narodowości ukraińskiej, którzy przybyli na terytorium Polski po rozpoczęciu działań wojennych na obszarze Ukrainy w lutym 2022 r. i w roku akad. 2022/2023 rozpoczęli kształcenie na WIL. 

Obecnie Fundacja Manuel António da Mota ufundowała 10 stypendiów wyróżniającym się w nauce studentom narodowości ukraińskiej.

W uroczystości wzięli udział Dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK, członkowie Zarządu firmy MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE Izabela Ciemięga i Olaf Fatalski oraz oczywiście stypendyści Fundacji.

Studentom serdecznie gratulujemy, a Fundacji Manuel António da Mota bardzo dziękujemy za udzielane wsparcie finansowe.

fot. Archiwum WIL PK

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

Z dumą wspieramy kobiety w nowych technologiach, dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w Perspektywy Women in Tech Summit 2024 - największej konferencji w Europie i Azji (nie tylko!) dla kobiet w nowych technologiach!

Studiujesz kierunek STEM, fascynujesz się nowymi technologiami i stoisz u progu kariery zawodowej? Potrzebujesz inspiracji, mentoringu, wymiany doświadczeń i nowych kontaktów? A może szukasz stażu lub pracy w branży Tech & IT?

APLIKUJ O BEZPŁATNY BILET STUDENCKI

12 - 13 czerwca w Warszawie

2 dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń

5 scen z wykładami ekspertek i liderek branży Tech & IT

150 inspirujących keynote speakerów

60 merytorycznych warsztatów

50 fascynujących tech-talków

500 indywidualnych sesji mentoringowych

stoiska 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm

Targi Pracy ze spotkaniami rekrutacyjnymi i branżowym networkingiem

mnóstwo pozytywnej energii!

Jedną z atrakcji tegorocznej konferencji będą Targi Pracy ze stoiskami ponad 100 największych globalnych firm technologicznych i możliwością spotkań z ekspertami, podczas których omówisz swoje CV, poznasz procedury rekrutacyjne oraz uzyskasz cenne rady i wskazówki.

Wiodącymi tematami tegorocznego Summitu będą: komputery kwantowe, interakcje człowiek-maszyna, neuroróżnorodność, data science, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, deep tech, rozwiązania chmurowe oraz ekologia cyfrowa, cyberbezpieczeństwo oraz wiele, wiele innych.

Poza tematami technologicznymi, ideą przewodnią Perspektywy Women in Tech Summit 2024 będzie Tech-Life Balance - czyli świadome podejście, globalne, biznesowe i indywidualne, do korzystania z nowych technologii i ich tworzenia - z dbałością o to, by wspierały neuroróżnorodność, włączanie społeczne, zrównoważony rozwój i poprawę jakości życia, zamiast być źródłem stresu i zmęczenia cyfrowego.

Studentki i studenci STEM (z Polski i zagranicy) mogą jak zwykle ubiegać się o bezpłatne wejściówki na https://womenintechsummit.pl/grant-form