Wydział rozpoczyna kolejną, niezwykle szeroką współpracę, tym razem z firmą UNIBEP. Skorzystają na niej również studenci studiów w języku ukraińskim prowadzonych na WIL.

UNIBEP weźmie udział w organizowaniu praktyk i wizyt zawodowych oraz wykładów dla studentów Wydziału IL. Przedsiębiorstwo będzie uczestniczyć również w formułowaniu tematów prac dyplomowych. W przyszłości zapewnia o możliwości zatrudniania absolwentów naszego Wydziału.  Dodatkowo firma ufundowała nagrody w postaci stypendiów dla  wyróżniających się w nauce studentów  będących obywatelami Ukrainy, studiujących na kierunku Budownictwo. 

Nasi naukowcy będą prowadzić szkolenia, kursy, studia podyplomowe i doktoraty wdrożeniowe dla pracowników UNIBEP; opracowywać ekspertyzy na potrzeby firmy i wspierać pracowników przedsiębiorstwa w aplikowaniu i realizacji projektów badawczych. Strony wspólnie planują organizować seminaria, webinary i konferencje.

Umowa została podpisana w gabinecie JM Retora Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Andrzeja Szaraty.

od lewej: prof. Andrzej Szarata, prof. Lucyna Domagała, Aneta Andruszkiewicz - dyrektor HR w Unibep SA oraz Dariusz Blocher -prezes Zarządu Unibep SA / fot. Jan Zych

13 października 2023 r. Wydział Inżynierii Lądowej PK ponownie stał się stroną w umowie, a właściwie w dwóch umowach, które zostały podpisane w gabinecie JM Rektora.

Umowy z krakowską firmą Soneta Sp. z o.o. i EX7 ze Skawiny generalnie dotyczą wymiany doświadczeń; organizacji wspólnych konferencji, szkoleń, może nawet studiów podyplomowych oraz szeroko pojętej współpracy w zakresie badań i dydaktyki.

W zamian za pomoc w ekspertyzach, w rewanżu za wsparcie merytoryczne pracowników z WIL we wnioskowaniu o granty badawcze czy udział w przetargach, studenci naszego Wydziału otrzymają korzyści w postaci ofert praktyk i fundowanych nagród za prace dyplomowe.

Zapowiadane jest zorganizowanie pracowni do zajęć laboratoryjnych w temacie zarządzania magazynem wysokiego składowania, z użyciem autorskiego oprogramowania firmy EX7 pod nazwą XWMS, zintegrowanego z systemem enova365 firmy Soneta Sp. z o.o.

Powyższe ma służyć również zwiększeniu potencjału Katedry Systemów Transportowych oraz  zwiększeniu świadomości marki Soneta - enova365 i EX7 na rynku.

zdj. Jan Zych, JM Rektor PK z przedstawicielami firmy EX7

 

Zdj. Jan Zych, JM Rektor PK z przedstawicielem firmy Soneta Sp. z o.o.

 

Zdj. Jan Zych. Na zdjęciu dr inż. Daniel Kubek, koordynator umowy ze strony PK, Tomasz Jaworski, Łukasz Krupczak, rektor PK prof. Andrzej Szarata, dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK, Robert Czuła oraz dr inż. Mariusz Dudek, kierownik Katedry Systemów Transportowych.

 

10 października 2023 r. grupa ukraińskich studentów naszego Wydziału wraz z Dziekan WIL prof. Lucyną Domagałą, wzięła udział w konferencji naukowej „Dni Betonu”, która odbyła się w Wiśle.

„Dni Betonu” są jednym z największych „budowlanych” wydarzeń naukowo-technicznych w Polsce i Europy. Konferencja „Dni Betonu” to bogata oferta wykładów i prezentacji pokazujących współczesne tendencje w rozwoju technologii betonowych.

Studenci i Pani prof. Lucyna Domagała uczestniczyli w sesji Forum odbudowy Ukrainy. Skala rosyjskich zniszczeń w Ukrainie jest ogromna: w gruzach legły domy, szpitale, szkoły, drogi. Należy to wszystko odbudować, a właściwie – zbudować na nowo, wedle unijnych standardów.

Uczestnicy sesji dyskutowali o obecnej i przyszłej współpracy, partnerstwie przemysłowym między Polską a Ukrainą, planowaniu niezbędnych inwestycji i warunkach ich realizacji, logistyce i nowych technologiach.

fot. archiwum WIL

Udostępniona została możliwość korzystania z usług Office 365 Education dla pracowników i studentów PK.

Nagranie z otwartego szkolenia: "Zdalne nauczanie z Microsoft Teams od podstaw"
00:57:30 – tworzenie zadania w Microsoft Teams
01:02:00 – tworzenie testu w Microsoft Teams

Tutoriale dot. tworzenia testów w Microsoft Teams:
https://www.youtube.com/watch?v=QY8gLiKqlMs
https://www.youtube.com/watch?v=6eUbM2V8zZI
https://www.youtube.com/watch?v=tbTFrd83E0k&list=PL74e9uLPtEwMovRHkSsPMlLVjDa-P6EmZ&index=5

W sprawie praktyki należy kontaktować się z opiekunami praktyk.

 Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych PK udziela bezpłatnych porad i konsultacji, które odbywają się w siedzibie Centrum Pedagogiki i Psychologii przy ul. Lea 114, pok. 150.

W ramach wsparcia psychologicznego i rozwoju osobistego oferuje spotkania indywidualne oraz grupowe mające na celu:

  • wypracowanie przez uczestników umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych,
  • uzyskanie wiedzy psychologicznej oraz zrozumienie jakie korzyści płyną z jej praktycznego zastosowania,
  • analizę kompetencji i cech indywidualnych przy zastosowaniu wybranych metod psychologicznych.
 
APKPP nie może świadczyć usług interwencyjnych, terapeutycznych, diagnostycznych ani psychoterapeutycznych, ale w wymagających tego sytuacjach umożliwia kontakt z innymi placówkami o takich profilach.
 

Dyżury specjalistów punktu dostępne są na stronie:

http://www.cpip.pk.edu.pl/akademicki-punkt-konsultacji-psychologiczno-pedagogicznych/

oraz na Facebooku:

https://www.facebook.com/cpip.pk

Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Krakowskiej. Umówienie spotkania jest możliwe poprzez rejestrację dostępną pod numerem telefonu 12 628 25 90 oraz adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.