5 czerwca 2020 r. Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. Andrzej Szarata podpisał z przedstawicielami krakowskiej firmy budowlanej Mota-Engil Central Europe S.A. porozumienie w sprawie fundowania stypendiów dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Budownictwo, specjalności: DUA/DSK, KBI, TOB, MBP, BHG i BIM.

  1. Studenci spełniający kryteria ubiegania się o stypendium fundowane składają Wniosek o przyznanie stypendium na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tym samym zgłaszają się do procesu rekrutacji.
  2. Studenci będą wybierani w rekrutacji składającej się z 2 etapów, podczas których przystąpią do testów kompetencyjnych.
  3. Studenci zawierają umowy o stypendia fundowane bezpośrednio z Mota-Engil Central Europa S.A. (bez udziału Dziekanatu WIL PK).
  4. Po zakończeniu studiów magisterskich Studenci będą kontynuować współpracę z firmą i podpiszą umowę o pracę na czas określony 1 rok, która zapewni im zatrudnienie w obszarze wybranym podczas rekrutacji.