KONKURENCJA BUDOWNICTWO CYFROWE / BIM

 

**************************************************************************************************************************

aktualizacja październik 2022 :

Ależ niebywały sukces naszego reprezentanta! Radosław Mazgaj ubiegłoroczny zwycięzca WorldSkills Poland w kategorii BIM z naszego Wydziału pojechał na kwalifikacje światowe do Szanghaju. 

23 października 2022 r. zakończył się konkurs Worldskills SE 2022. Radosław Mazgaj zdobył Medal of Excellence, przeznaczony dla osób, które osiągnęły najwyższy poziom profesjonalizmu w danej dyscyplinie. To ogromny osobisty sukces Radka, a także sukces współpracy z kolegami z TechData i AEC Design.

Podczas kwalifikacji przyjęto zasadę, iż zwycięzcy muszą osiągnąć wynik min. 90% ogółu wyników, a do wyróżnienia trzeba - bo to równie znaczący sukces - 70%. Medal of Excellence to ogromnie ważne wyróżnienie. Jego posiadacz jest w czołówce światowej sobie podobnych - to niezwykłą okazja do udanego startu w życiu zawodowym. Radosław znalazł się wśród najlepszych na świecie!

Wyniki pokazują, że czołówka była bardzo wyrównana, ledwo 70 pkt dzieliło Radosława od osoby z pierwszego miejsca. To bardzo niewielka różnica. Gratulujemy!

 

 

**************************************************************************************************************************

aktualizacja wrzesień 2022 :

NABÓR DO KONKURSU WORLDSKILLS POLAND 2022

 

 

 

********************************************************************************************************************************

 

INFORMACJA DOT. ELIMINACJI KRAJOWYCH WORLDSKILLS POLAND 2021

 

27-29 PAŹDZIERNIKA 2021 KRAKÓW

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

29 października 2021 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie, poznaliśmy zwycięzcę pierwszych Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 w konkurencji Budownictwo cyfrowe/BIM. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 osób z całej Polski.

Zadania dla zawodników składały się z kilku modułów, a nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwało 3 sędziów: Wojciech Lelek specjalista ds. BIM z Tech Data Polska, Maciej Spiess specjalista ds. BIM z AEC DESIGN oraz dr inż. Jacek Magiera ekspert WorldSkills Poland i przewodniczący składu sędziowskiego.

"Zadania konkursowe sprawdzają kompetencje i umiejętności uczestników w kilku obszarach wiedzy i praktycznej pracy w technologii i metodyce BIM. Aby z sukcesem uczestniczyć w konkursie, każdy uczestnik musi umieć korzystać z narzędzi BIM do modelowania informacji o budynku, koordynacji międzybranżowej modeli BIM pochodzących z różnych branż, pracować w standardach procesów BIM wg wymogów międzynarodowych norm ISO serii 19650. Nacisk w zadaniach konkursowych nie jest jednak położony na umiejętność obsługi programów, choć jest ona niezbędna, tylko na rozwój modeli informacyjnych obiektów budowlanych wg specyfikacji zamawiającego, zgodnych z celami BIM i spełniającymi wysokie wymagania jakościowe. Tworząc model konkursowego budynku, uczestnicy będą musieli dostarczyć modele nasycone odpowiednimi informacjami i gwarantujące wymaganą jakość, będą musieli się wykazać umiejętnością pracy w zespole, znajomością technologii pracy współbieżnej i wymiany informacji na bazie modeli BIM poprzez środowisko wspólnej platformy danych." – relacjonował dr. inż. Jacek Magiera.

Złoty medal i bilet do Szanghaju otrzymał Radosław Mazgaj (absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej).

Drugie miejsce zajął Tomasz Kapuścik (absolwent WIL Politechniki Wrocławskiej), a trzecie miejsce Kinga Wielgus (absolwentka WIL PK).

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród byli obecni przedstawiciele nauki i biznesu: dr Paweł Poszytek - Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i oficjalny Delegat WorldSkills Poland; dr inż. Marek Bauer - Prorektor ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej; prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata - Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej; Dawid Solak – p.o. Prezesa Platformy Przemysłu Przyszłości.

Zwycięzca będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Szanghaju.

Szczegóły dotyczące konkursu

Galeria zdjęć z wydarzenia

Film promujący konkurs: