14 marca 2023 r. w Sali Senackiej PK Prezes Zarządu GT Construction Alan Goss i Dziekan Wydziału IL, prof. A. Szarata podpisali porozumienie o współpracy.

Przedstawiciele firmy GT Construction zaproponowali powołanie Akademii Budowniczego, która ma na celu podniesienie wśród studentów kwalifikacji praktycznych z zakresu budownictwa. W ramach Akademii prowadzone będą dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje naszych studentów.

GT Construction to przedsiębiorstwo, które od 2017 r. kompleksowo realizuje inwestycje budowlane dla zamawiających prywatnych i publicznych. Działalność firmy obejmuje obszary budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i infrastrukturalnego. Przedsiębiorstwo realizuje inwestycje na terenie całej Polski. GT Construction posiada kilkudziesięcioosobową, profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę inżynierską, dzięki czemu doświadczenie przedsiębiorstwa obejmuje zarówno budowę funkcjonalnych osiedli mieszkaniowych, hal magazynowych, infrastruktury kolejowej i miejskiej, jak również realizację specjalistycznych projektów wspierających ekologię, w tym budowy wież telekomunikacyjnych, linii energetycznych do farm wiatrowych oraz podziemnych zbiorników retencyjnych. Firma została wyróżniona m.in. w Plebiscycie Orły Branży Budowlanej w 2021 i 2022 r. oraz Gazele Biznesu w 2022 r. ⯑

Zdj. Jan Zych