20 października 2023 r.  na Wydziale Inżynierii Lądowej PK oficjalnie została otwarta jeszcze jedna sala. Sala nr 119 w dawnym budynku Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych. Studenci już ją znają, mieli możliwość "testować" salkę podczas zajęć od początku roku akademickiego, natomiast spotkanie z patronem sali, ze względu na liczne obowiązki służbowe obu stron możliwe było dopiero teraz.

Dzięki wsparciu fundatora - firmie GSBK Biuro Konstrukcyjne powstała kolejna nowoczesna, świetnie wyposażona, ułatwiająca studiowanie salka.

Udane negocjacje pozwoliły również podpisać porozumienia, gdzie stroną jest Wydział IL. Zakres współpracy obejmuje m.in.:

• organizowanie praktyk dla studentów;
  • wykłady dla studentów ;
  • organizowanie kursów dla pracowników GSBK;
  • proponowanie tematów prac dyplomowych studentom;
  • umożliwienie zatrudnienia absolwentom
  • wspólne seminaria i konferencje;
  • wspólne wnioskowanie o projekty badawcze
  • przygotowywanie opinii i ekspertyz dla GSBK

GSBK jest firmą projektową specjalizującą się w projektowaniu konstrukcji obiektów budowlanych różnego rodzaju: żelbetowych, stalowych, drewnianych oraz tradycyjnych konstrukcji murowych. Działalnością jest ściśle związaną z proponowaną na WIL PK nauką.

Umowa została podpisana w gabinecie JM Rektora prof. Andrzeja Szaraty  przy udziale: Mariusza Szefera i  Magdaleny Grabackiej-Kilarskiej (wspólnicy GSBK), pracownika firmy Pawła Olendera, absolwenta WIL, który odpowiada za kontakty ze studentami,  Dziekana WIL prof. Lucyny Domagały i Prodziekan Doroty Jasińskiej. Na otwarciu salki obecni byli również przedstawiciele Katedry, z której to pracownicy będą korzystać z sali najczęściej - prof. Andrzej Winnicki i prof. Izabela Hager.

Zdj. Jan Zych