W dniu 23 stycznia 2024 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej PK, dzięki staraniom dr inż. Justyny Morman-Wątor z Katedry Geotechniki i Wytrzymałości Materiałów zostało podpisane bardzo korzystne dla studentów porozumienie z firmą TMSYS Sp. z o.o.

Współpraca w zakresie "studenckim" będzie obejmować głównie:

• współpracę w przygotowaniu programu szkoleń z pomocą programów Allplan i SCIA ENGINEER
  • wsparcie Kadry w przeprowadzaniu szkoleń dla studentów,
  • udostępnienie wszystkim chętnym studentom rocznej, bezpłatnej licencji studenckiej Allplan

W planach jest również przewidziany wydziałowy Konkurs z nagrodami na najlepiej wykonaną dokumentację w programie Allplan, proponowanie tematów studenckich prac dyplomowych. Firma będzie również wspierać Politechnikę, poprzez informowanie o ofertach praktyk i pracy w firmach swoich partnerów. Uwaga! Studentów zainteresowanych szkoleniami, prosimy o kontakt bezpośrednio z p. dr J. Morman-Wątor:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pozostałą część porozumienia to punkty dot. m.in. kursów, studiów podyplomowych dla pracowników firmy, wspólnych doktoratów wdrożeniowych; opracowywania ekspertyz na potrzeby firmy i wsparcia pracowników przedsiębiorstwa w aplikowaniu i realizacji projektów badawczych. Strony wspólnie planują organizować seminaria, konferencje.

W spotkaniu z Dziekan WIL PK, dr hab. inż. Lucyną Domagała, prof. PK udział wzięli: Michał Skwarczek – Product Managerem TMSYS sp. z o.o., Ewa Szafraniec, Monika Sobczyńska, dr inż. Justyna Morman-Wątor – Koordynator szkoleń i współpracy z Firmą TMSYS sp. z o.o.

Zdj. Jan Zych