Na Wydziale Inżynierii Lądowej przykłada się dużą wagę do nawiązywania współpracy z firmami, które mogą zaoferować  studentom ciekawe doświadczenie w ramach praktyk studenckich.

Choć umowę z firmą Tyrens Polska Sp. z o.o. wydział podpisał parę miesięcy temu, dopiero w lutym 2024 r. udało się oficjalnie przekazać dokumenty i uszczegółowić zasady współpracy. W dniu 1. lutego odbyło się  spotkanie Dziekan WIL, prof. Lucyny Domagały, Prodziekan dr A. Faron z Dyrektorem Zarządzającym Marcinem Mendocha, z prężnie rozwijającego się oddziału na terenie Polski. Dyrektor M. Mendoch jest jednocześnie  absolwentem Wydziału IL.

Firma Tyréns ma swoją główną siedzibę w Szwecji, realizuje projekty w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, a aktualnie mocno kładzie nacisk na wejście na rynek polski.

Tyrens Polska poszukuje absolwentów do realizacji nowych inwestycji budowlanych, zarówno kierunku Budownictwo jak i Transport. Firma podkreśla, że najbardziej zainteresowani są osobami, które ukończyły II stopień studiów i posiadają tytuł magistra inżyniera, co daje pewność, że osoba współpracująca jest kompleksowo wykształcona.

fot. Jan. Zych