Stypendia fundowane

5 czerwca 2020 r. Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. Andrzej Szarata podpisał z przedstawicielami krakowskiej firmy budowlanej Mota-Engil Central Europe S.A. porozumienie w sprawie fundowania stypendiów dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Budownictwo, specjalności: DUA/DSK, KBI, TOB, MBP, BHG i BIM.

 1. Studenci spełniający kryteria ubiegania się o stypendium fundowane składają Wniosek o przyznanie stypendium na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tym samym zgłaszają się do procesu rekrutacji.
 2. Studenci będą wybierani w rekrutacji składającej się z 2 etapów, podczas których przystąpią do testów kompetencyjnych.
 3. Studenci zawierają umowy o stypendia fundowane bezpośrednio z Mota-Engil Central Europa S.A. (bez udziału Dziekanatu WIL PK).
 4. Po zakończeniu studiów magisterskich Studenci będą kontynuować współpracę z firmą i podpiszą umowę o pracę na czas określony 1 rok, która zapewni im zatrudnienie w obszarze wybranym podczas rekrutacji.

W dniu 21 maja 2018 r. Dziekan WIL prof. Andrzej Szarata podpisał z przedstawicielami firm branży kolejowej porozumienia w sprawie fundowania stypendiów dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Budownictwo, specjalności: DK, KBI, TOB i MiBP. Porozumienia zostały zawarte z następującymi podmiotami gospodarczymi:

 • PKP – Polskie Linie Kolejowe S.A.
 • Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o.
 • Budimex S.A.
 • Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Spółka z o.o.
 • STRABAG Sp. z o.o.
 • Track Tec S.A.
 • ZUE S.A.
 1. Studenci spełniający kryteria ubiegania się o stypendium fundowane składają Wniosek o przyznanie stypendium w wybranej przez siebie Firmie po uprzednim potwierdzeniu wysokości uzyskanej średniej w Dziekanacie WIL.
 2. Studenci zawierają umowy o stypendia fundowane bezpośrednio w wybranej Firmie (bez udziału Dziekanatu WIL PK)
 3. Kryteria ubiegania się o stypendia zamieszczone są w Regulaminach Fundowania Stypendiów dla studentów WIL PK: