- Autor: Ewelina Kuźmicka
Informujemy o płatnych stażach oferowanych przez program Vulcanus in Japan. Wyjazdy są możliwe w trakcie trwania studiów magisterskich lub doktoranckich (studenci w momencie składania wniosku muszą znajdować się pomiędzy czwartym rokiem studiów, a przedostatnim rokiem doktoratu).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.
Studenci przed rejestracją w systemie Vulcanus powinni skontaktować się z Działem Współpracy Międzynarodowej w celu sprawdzenia poprawności dokumentacji wymaganej przez organizację fundującą stypendia.
- Autor: Agnieszka Knap
Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-8 grudnia 2023 r (środa, czwartek, piątek) dziekanaty:
- studiów stacjonarnych
- studiów niestacjonarnych
- absolwentów
będą NIECZYNNE ze względu na odbywające się całodniowe szkolenia. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie załatwiania spraw, by w tych dniach nie kontaktować się z w/w dziekanatami.
Za utrudnienia przepraszamy.
On December 6-8, 2023 (Wednesday, Thursday, Friday) the dean's offices for:
- full-time studies
- part-time studies
- graduates
will be CLOSED due to all-day training for employees. We apologize for inconveniences.
Повідомляємо, що 6-8 грудня 2023 року (середа, четвер, п’ятниця) деканати:
- денна форма навчання
- заочна форма навчання
- випускники
буде ЗАКРИТИЙ через цілоденне навчання. Просимо вибачення за незручності.
- Autor: Agnieszka Knap
Z wielką dumą informujemy, że w XIV edycji Programu LIDER organizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jednym z zakwalifikowanych do finansowania jest projekt dr. inż. Krzysztofa Adam Ostrowskiego z Katedry Konstrukcji Mostowych Metalowych i Drewnianych pt.: "Łańcuch kompozytowy nieprzewodzący ładunku elektrycznego wraz z systemem kotwienia".
Doktor jest jednym z trzech pracowników Politechniki Krakowskiej, który otrzyma grant w wysokości blisko 1,8 mln zł na realizację projektów badawczych o dużym wdrożeniowym potencjale. Pan Doktor kwotę wykorzysta na rozwijanie projektu.
Przypomnijmy, lekki i wytrzymały łańcuch kompozytowy, wykorzystujący surowce odpadowe z tworzywa sztucznego, ma się cechować specjalnymi właściwościami – przede wszystkim nie będzie przewodzić ładunku elektrycznego. Dzięki temu w przyszłości może być wykorzystywany do zabezpieczeń w zakładach przemysłowych oraz na szlakach turystycznych w wyżej położnych partiach górskich. Modyfikacja tworzyw sztucznych dodatkami i domieszkami pozwoli uzyskać wzmocniony kompozyt, dzięki czemu powstanie bezpieczny i trwały łańcuch o optymalnej wytrzymałości mechanicznej i sztywności.
Gratulujemy i życzymy zespołowi dalszych sukcesów!
fot. Krzysztof Ostrowski / archiwum PK