Informujemy o płatnych stażach oferowanych przez program Vulcanus in Japan. Wyjazdy są możliwe w trakcie trwania studiów magisterskich lub doktoranckich (studenci w momencie składania wniosku muszą znajdować się pomiędzy czwartym rokiem studiów, a przedostatnim rokiem doktoratu).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Studenci przed rejestracją w systemie Vulcanus powinni skontaktować się z Działem Współpracy Międzynarodowej w celu sprawdzenia poprawności dokumentacji wymaganej przez organizację fundującą stypendia.

Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-8 grudnia 2023 r (środa, czwartek, piątek) dziekanaty:

  • studiów stacjonarnych
  • studiów niestacjonarnych
  • absolwentów

będą NIECZYNNE ze względu na odbywające się całodniowe szkolenia. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie załatwiania spraw, by w tych dniach nie kontaktować się z w/w dziekanatami.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

On December 6-8, 2023 (Wednesday, Thursday, Friday) the dean's offices for:

  • full-time studies
  • part-time studies
  • graduates

will be CLOSED due to all-day training  for employees. We apologize for inconveniences.
Повідомляємо, що 6-8 грудня 2023 року (середа, четвер, п’ятниця) деканати:

  • денна форма навчання
  • заочна форма навчання
  • випускники

буде ЗАКРИТИЙ через цілоденне навчання.  Просимо вибачення за незручності.

Z wielką dumą informujemy, że w XIV edycji Programu LIDER organizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jednym z zakwalifikowanych do finansowania jest projekt dr. inż. Krzysztofa Adam Ostrowskiego z Katedry Konstrukcji Mostowych Metalowych i Drewnianych pt.: "Łańcuch kompozytowy nieprzewodzący ładunku elektrycznego wraz z systemem kotwienia".

Doktor jest jednym z trzech pracowników Politechniki Krakowskiej, który otrzyma grant w wysokości blisko 1,8 mln na realizację projektów badawczych o dużym wdrożeniowym potencjale. Pan Doktor kwotę wykorzysta na rozwijanie projektu.

Przypomnijmy, lekki i wytrzymały łańcuch kompozytowy, wykorzystujący surowce odpadowe z tworzywa sztucznego, ma się cechować specjalnymi właściwościami – przede wszystkim nie będzie przewodzić ładunku elektrycznego. Dzięki temu w przyszłości może być wykorzystywany do zabezpieczeń w zakładach przemysłowych oraz na szlakach turystycznych w wyżej położnych partiach górskich. Modyfikacja tworzyw sztucznych dodatkami i domieszkami pozwoli uzyskać wzmocniony kompozyt, dzięki czemu powstanie bezpieczny i trwały łańcuch  o optymalnej wytrzymałości mechanicznej i sztywności.

Gratulujemy i życzymy zespołowi dalszych sukcesów!

Źródło:

fot. Krzysztof Ostrowski / archiwum PK